Tėvams: „Kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją ir pateisinti pamokas el. dienyne?“

  • Paskelbta: 2023-09-22
  • Kategorija: Svarbu!

Sveikatos apsaugos ministerija SAMM) primena, kad mokinių ligos pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.

Šeimos gydytojai atkreipia dėmesį, kad penkias praleistas mokymosi dienas per mėnesį tėvai gali pateisinti patys, todėl prieš kreipdamiesi į gydytojus tėvai turėtų įsivertinti vaiko sveikatos būklę ir ar tikrai reikia gydytojo konsultacijos, ypač susirgimo pradžioje, kai, pvz., vaikui pasireiškia lengva sloga, kuri gali praeiti savaime po kelių dienų.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. įsigaliojo nauja bendrojo ugdymo mokyklų lankomumo užtikrinimo tvarka, patvirtinta Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu. Ši tvarka numato, kad tėvai gali pateisinti penkias mokymosi dienas per mėnesį, praleistas dėl ligos, o praleidus daugiau nei penkias dienas, reikia pateikti patvirtinimą, kad buvo kreiptasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Rasti apsilankymo patvirtinimą pacientai gali E. sveikatos sistemoje, tai padaryti padės SAMM parengta atmintinė. Rekomenduojama padaryti apsilankymo aprašymo ekrano kopiją, kurioje matoma apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje informacija (skyrelis „Apsilankymas“), ir ją pateikti švietimo įstaigai skaitmeniniu formatu arba atspausdintą. Išsaugoti dokumento PDF formatu galimybės nėra.

Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme numatyta, kad visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia.

Primename, kad tėvai teisindami pamokas el. dienynu kol kas neturi prisegti jokių dokumentų - įrodymų (tokia galimybė nėra realizuota), tik maloniai prašome Jūsų nurodyti faktą ar dėl ligos buvo kreiptasii į gydymo įstaigą (jei tai buvo padaryta). Prireikus, Progimnazijos vaiko gerovės komisijos atstovai ar soc. pedagogai gali paprašyti mokinių tėvų ar globėjų pateikti įrodančius dokumentus, kad vaikas gydėsi ir buvo kreiptasii į gydymo įstaigą dėl ko praleido daug pamokų.   Patvirtinimą, kad mokinys lankėsi pas gydytoją, pacientai galite rasti e.sveikatoje. Šiuo metu gydymo įstaigos dokumentų teikti nei klasės vadovui, nei kelti į el. dienyną nereikia.

Kaip pateisinti el. dienynu praleistas pamokas vaizdo įrašą rasite čia >>>.

SAMM Komunikacijos skyrius

Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas

Nuotraukos:
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas