Vilniaus Antakalnio progimnazija

Profesinių kompetencijų tobulinimo užsienyje stažuotė: naujos žinios ir patirtis emocinio intelekto švietime tema

Š. m. liepos 4-10 dienomis Vilniaus Antakalnio progimnazijos psichologė Vilma Dečkutė dalyvavo mokymuose Larnakoje, Kipre, aktualia švietimo įstaigoms, emocinio intelekto tema. Emocinis intelektas, žmogaus gebėjimas integruoti jausmus ir mąstymą, atpažinti ir suvokti savo bei suprasti kitų žmonių jausmus ir emocijas yra esminis siekiant emocinės gerovės, empatiško bendravimo. Emocinio intelekto ugdymas, savęs pažinimo, empatijos, socialinių įgūdžių lavinimas leidžia pasiekti didesnės bendros asmens gerovės, geresnių tarpasmeninių santykių, pasisekimo profesiniame gyvenime ir dar daugiau. Mokymus “Emocinio intelekto įrankiai švietime” vedusi psichologė Arlette Shohmelian dalinosi, kad emocinis intelektas - tai ko gero ta viena sritis, kurios nepakeis dirbtinis intelektas, netolimoje ateityje keisiantis tiek daug, ir kaip svarbu emocinei gerovei skirti pakankamai dėmesio, emocinio intelekto įgūdžius lavinti mokyklos bendruomenėje. Palaikant gerą emocinę savijautą, mikroklimatą organizacijoje, pasiekiama ir sklandaus mokymosi, aukštesnių akademinių rezultatų.

Yra atlikta tyrimų, kurių duomenys atskleidžia, kad jaunų žmonių emocinio intelekto lavinimas leidžia pasiekti geriau prisitaikančio, adaptyvesnio elgesio ir psichinės sveikatos pagerėjimo. Ypač prasminga dirbti su mokyklinio amžiaus vaikais, siekiant padėti jiems įgyti emocinę savimonę, ugdyti gebėjimą atpažinti ir įvardinti emocijas. Vaikų emocinio intelekto lavinimas mokykloje naudingas sprendžiant kylančius sunkumus, konfliktus, mokant empatijos, streso įveikos ir bendravimo įgūdžių, taip pat kaip patyčių, prievartos prevencijos dalis.

Tikiuosi kuo daugiau gerų įrankių, patirties ir žinių, kartu su saulėta ir neskubria kiprietiška energija, kurias parsivešiu, perduoti mokyklos bendruomenei ir bent maža dalimi prisidėti prie jos gerovės kūrimo. Stažuotės temos ir veiklos neabejotinai padės “augti” kaip asmenybei ir savo srities profesionalei, ugdyti lyderystės ugdymui ir mokymuisi, socialinę emocinę, komunikacijos ir kitas kompetencijas, efektyviai dalyvauti vaikų gerovės užtikrinimo ir efektyvaus ugdymosi siekiančiose darbo grupėse.

Nuoširdžiai, su džiugesiu ir dėkingumu už pasidalintas žinias, patirtį, jaukų laiką, nuoširdumą tariu ačiū Arlette, už be galo malonų bendravimą ir puikų veiklų organizavimą ir vaišingumą Liudai, Educat akademijai Kipre, už kompaniją lektoriui Nikolas, kolegėms iš Portugalijos mokyklos.

Nuotraukos:
Vilma Dečkutė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas