Uniformos

Vilniaus Antakalnio progimnazijos uniformos užsakomos ir perkamos internetu – Uniformos internetu.

Mokinių tėvai mokiniui perka pasirinktos spalvos polo marškinėlius ir pasirinktą džemperį (vientisą ar užsegamą sagomis ar užtrauktuku). Rekomenduojama turėti po du vienetus uniformų.

Uniformų pavyzdžius galima pamatyti progimnazijos I aukšto „Susitikimų fojė“.

Senas uniformas galite parduoti ir/ar padovanoti Vilniaus Antakalnio progimnazijos Facebook grupėje.

Vilniaus Antakalnio progimnazijos mokinių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas

Bendrosios nuostatos

  1. Vilniaus Antakalnio progimnazijos atnaujinta mokinių uniforma įsigalioja nuo 2020 m. rugsėjo 1 dienos.
  2. Progimnazijos tarybos sprendimu taikomas vienerių metų pereinamasis laikotarpis, per kurį mokiniams bus leidžiama dėvėti senąsias ir naująsias uniformas.

Progimnazijos mokinių uniforma

3. Progimnazijos mokinių uniforma – tamsiai žalios/ tamsiai pilkos/ tamsiai mėlynos/ bordo spalvos džemperis be gobtuvo ir be užtrauktuko su vienspalviu siuvinėtu mokyklos logotipu dėvimas šaltuoju/vėsiu metų laiku. Taip pat polo marškinėliai šviesiai pilkos/ tamsiai mėlynos/ violetinės/ baltos spalvos su vienspalviu siuvinėtu mokyklos logotipu dėvimi šiltuoju metų laiku.

4. Prie džemperio dėvimos kitos uniformos dalys: vienspalvio audinio juodos/ pilkos/ mėlynos spalvos kelnės/ džinsai ar sijonai.

Mokyklinės uniformos dėvėjimo tvarka

5. Patvirtinta mokyklinė uniforma privaloma visiems Antakalnio progimnazijos 1-8 klasių mokiniams. Švarią ir tvarkingą uniformą mokiniai dėvi kiekvieną dieną visus mokslo metus.

6. Mokyklinę uniformą privaloma vidinėje pusėje paženklinti vardu ir pavarde ar pan.

Kiti reikalavimai aprangai: 

  • prie uniforminių džemperių ar polo marškinėlių prašome dėvėti tvarkingas kelnes ar sijonus, sarafanus ir pan. Sportinės kelnes (treningai), paplūdimio apranga ir plėšyti džinsai netinka;
  • šortai ar sijonai turėtų būti ne trumpesni kaip iki kelių;
  • avalynė turėtų būti saugi, patogi, estetiška, mokiniai turėtų neavėti  šlepečių, avalyne su aukšta pakulne ir/ar aukšta platforma;
  • mokykloje galvos apdangalai dėvimi tik tada, kai ugdymo veiklos organizuojamos mokyklos kieme ar išvykose.

Progimnazijos patvirtinta mokyklinė uniforma

1-8 klasių mokiniams

 

Mokinių bei tėvelių pageidavimu papildoma alternatyva džemperiams nuo 2022-05-01:

Mokyklinių uniformų dėvėjimo priežiūra 

7. Už mokyklinių uniformų dėvėjimo tvarkos laikymąsi atsakingi mokiniai ir mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai).

8. Priežiūrą vykdo mokytojai, klasių vadovai, kiti pedagogai, mokyklos vadovai. 

9. Klasės vadovas, pastebėjęs mokinį be mokyklinės uniformos, tą pačią dieną informuoja tėvus per el. dienyną. 

Mokinių drausminimas ir skatinimas 

10. Už uniformų dėvėjimo tvarkos taisyklių nesilaikymą mokiniams taikomos šios poveikio priemonės:

10.1. pirmą kartą pastebėjus mokinį be uniformos, reiškiama žodinė pastaba; 

10.2. antrą kartą pastebėjus mokinį be uniformos klasės vadovas, pagalbos specialistas ar vienas iš mokyklos vadovų rašo pastabą el. dienynu mokinio tėvams (globėjams, rūpintojams) dėl mokymo(si) sutarties nevykdymo ir skiria mokiniui drausminę nuobaudą;

10.3. jei tėvai ir/ar mokiniai nesilaiko mokymo(si) sutarties dėl uniformų dėvėjimo, mokyklos vadovas skiria mokiniui griežtą drausminę nuobaudą bei tariasi su tėvais dėl sutarties nutraukimo.

11. Uniformos dėvėjimo taisyklių pažeidimas mokykloje yra netoleruojamas, todėl po pokalbio su šeima, jeigu mokinys ir toliau nevykdo bendruomenės susitarimų ir sprendimų, gali būti nutraukiama mokymosi sutartis su mokinio tėvais (globėjais, rūpintojais); 

12. Mokinys už kasdien tvarkingai dėvimą mokyklinę uniformą skatinamas.

Mokyklinės uniformos įsigijimo tvarka 

13. Mokyklinė uniforma įsigyjama mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) lėšomis.

14. Uniformą galima užsisakyti internetinėje svetainėje, adresu www.uniformosinternetu.lt. Tėvai identiško stiliaus: spalvų bei logotipo dydžio bei spalvos gali uniformas siūti kitose įmonėse ar įstaigose. Mokykloje sutarta uniformas dėvėti be kapišonų.

15. Mokykla nepriima iš tėvų (globėjų, rūpintojų) mokyklinių uniformų pirkimui ar pardavimui. Už tai yra atsakingi mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai).

16. Kiekvienų mokslo metų pabaigoje organizuojamos išaugtų mokyklinių uniformų dovanojimo mugės Facebook el. grupės aplinkoje.

17. Skundų dėl uniformų kokybės mokykla nepriima, dėl to tėvai (globėjai, rūpintojai) gali kreiptis į uniformų siuvimo įmonės atstovus.

Baigiamosios nuostatos

18. Su mokinių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašu 1-4 klasių mokytojai mokinius supažindina žodžiu, o 5-8 klasių mokinius klasių vadovai supažindina pasirašytinai ne vėliau kaip pirmąją mokslo metų savaitę (pirmosios mokslo metų klasės valandėlės ar kitu laiku);

19. Naujai atvykusių mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) su mokyklos uniformos dėvėjimo tvarka supažindinami prieš pasirašant mokymosi sutartį; kitų mokinių tėvams uniformų dėvėjimo tvarką klasių vadovai primena per pirmąjį mokslo metų tėvų susirinkimą;

20. Uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas gali būti keičiamas bei papildomas pedagogų, tėvų ir mokinių iniciatyva bei Progimnazijos tarybos sprendimu.

21. Tvarkos apraše nepaminėti ir nenumatyti atvejai aptariami dalyvaujant mokyklos administracijai ir suinteresuotiems asmenims.

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams